Rysować i malować zacząłem jak każdy - kiedy dano mi kredki i farbki, abym sam się sobą zajął i nie absorbował otoczenia. Lubiłem to. Sztuką zainteresowałem się gdy, jako nastolatek, odkryłem dzieła surrealistów. Niestety sztuka przegrała na długi czas z fizyką i elektroniką, które to również były moimi pasjami.

Jednak często tak bywa, że po wielu latach powracają młodzieńcze zainteresowania ze zdwojoną siłą. Stało się tak również w moim przypadku. Kilka lat temu postanowiłem spróbować swoich sił na kursach malarstwa i rysunku w Grodzkim Domu Kultury - zresztą jak większość z naszej grupy ZakazParkowania. Chwyciłem bakcyla i poczułem, że chcę więcej. To więcej znalazłem na studiach w ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Ukończyłem studia magisterskie w 2013 r. po przedstawieniu pracy dyplomowej z rzeźby oraz pracy pisemnej o cybersztuce. Maluję, choć uważam malarstwo za jedną z najtrudniejszych dziedzin plastyki.

 

 

Wystawy zbiorowe

2013    NA OBRZEŻACH, Wystawa grupy twórczej ZakazParkowania – Galeria AZYL ART, Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

2012    SALON JESIENNY – Galeria BWA, Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.

2012    ODCIENIE PRZESTRZENI, Wystawa 7. Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP – Galeria Działań, Warszawa

2012    Jubileuszowa Wystawa XXV lecia Studia Plastyki GDK - Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

2012    „Natur und Architektur in Słońsk” Kunsternte polnisch-deutscher Pleinairs im Warthebruch - Soziokulturelles Zentrum Ratz-Fatz – Berlin

2012    Wystawa Poplenerowa Prac Artystów z Polski i Niemiec - Galeria POD KOPUŁĄ - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp.

2012    Wystawa Poplenerowa pt. Przyroda i architektura gminy Słońsk - Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie

2011    Wystawa Poplenerowa pt. KRAJOBRAZY - Galeria KRĄG – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp.

Wystawy/konkursy

2011    Gorzowski Przegląd Sztuk Wizualnych 2011 – Plastyka (wyróżnienie)

2010    Gorzowski Przegląd Sztuk Wizualnych 2010 – Plastyka

2009    Gorzowski Przegląd Sztuk Wizualnych 2009 – Plastyka

2007    Gorzowski Przegląd Sztuk Wizualnych 2007 – Plastyka (wyróżnienie II)

Zapraszam do --> mojej GALERII