Aby w pełni korzystać z portalu poznaj jego strukturę - obecną strukturę portalu przedstawia poniższa mapa (w przyszłości może ona ulec zmianie, aby dopasować ją do naszych potrzeb):

 

 /znak ostrzegawczy na mapie oznacza występowanie w danym dziale treści o ograniczonym dostępie /

Strona startowa - tu zapoznasz się z ideą powstania portalu ('Wstęp' - dostępny z lewego menu oraz z nagłówka - czytaj więcej...), zobaczysz losowo wybrane zdjęcia z galerii (możesz kliknąć na interesujące Cię zdjęcie aby wejść do Galerii i zobaczyć szczegóły), dowiedzieć się o nowo opublikowanych artykułach, przeczytać wieści z innych portali o sztuce.

Galeria - jest miejscem do prezentacji prac plastycznych oraz relacji z naszych wydarzeń artystycznych (wernisaże, wystawy); w Galerii mogą występować inne kategorie, które będą dostępne tylko dla użytkowników-autorów. Galeria umożliwia ocenianie (tylko raz), komentowanie zamieszczonych prac oraz gromadzenie ulubionych. Goście mogą wystawiać oceny i komentować lecz komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora; komentarze użytkowników rejestrowanych ukazują się od razu po wysłaniu. Autorzy mogą publikować zdjęcia i zakładać własne kategorie w ramach swoich galerii autorskich.

Forum - miejsce do komunikacji pomiędzy użytkownikami portalu; niektóre działy forum mogą być dostępne tylko dla uzytkowników-autorów. Pisanie postów jest możliwe przez użytkowników-autorów i użytkowników rejestrowanych z wyjątkiem działów zastrzeżonych, a goście mogą czytać posty ogólnie dostępne.

Mini czat - mały komunikator online widoczny w lewej kolumnie po zalogowaniu - dostępny dla użytkowników-autorów.

Artykuły - portal umożliwia użytkownikom-autorom publikację tekstów w postaci artykułów, blogów, felietonów, relacji, autoprezentacji itp. Każdy z użytkowników-autorów otrzymuje własny katalog do umieszczania w nim swoich artykułów.

Kontakty - strona umożliwiająca kontakt poprzez portal z wybranym twórcą za pomocą poczty elektronicznej (adres e-mail twórców nie jest widoczny).