Dzięki naszym przyjaciołom z Niemiec mieliśmy możliwość wystawić się we Francji na 24 Salonie Sztuki w Mereville, który odbył się w dniach 16-24 listopada 2013 roku.

Niestety my tam nie byliśmy lecz był nasz kolega Błażej Kaczmarek, który szczegółowo zdał nam relację z wystawy zilustrowaną licznymi zdjęciami. Na wystawie prezentowane były prace malarskie, rysunki, rzeźby, fotografie i inne rodzaje realizacji plastycznych takich jak np. patchwork. Wystawiali się zarówno profesjonalni, jak i nieprofesjonalni twórcy. Podobno nasze obrazy spotkały się z dużym zainteresowaniem i według Błażeja pozytywnie odróżniały się na tle innych prac. Szczególnie zachwyciły francuską publiczność rysunki naszej koleżanki Renaty Ligockiej. Renata otrzymała wyróżnienie publiczności i nagrodę w postaci pięknego albumu malarstwa.

Wyróżnione rysunki Reni:

Jabłka Tulipany

Najpewniej następny plener malarski w Słońsku, który jak co rok organizuje Błażej Kaczmarek, odbędzie się w towarzystwie francuskich malarzy, którzy już zgłosili chęć uczestnictwa w nim. Być może będzie nam również dane uczestniczyć w plenerze malarskim we Francji. To by była malarska przygoda!

FOTORELACJA

 

Komentarze 

 
+1 #1 Eko 2013-12-09 09:02
Gratuluję Reni, najtrudniejsza technika jaką jest rysunek zostala zauważona i nagrodzona. Wielki sukces i potwierdzenie talentu!
Cytować